Stado danieli odwiedziło mieszkańców ulicy Pilskiej

Miasto z Wizją / 30.01.2019 / Komentarze
Strażnicy miejscy apelują do kierowców o ostrożność

Szczecinecka Straż Miejska, oprócz pilnowania porządku na ulicach miasta, często interweniuje również w przypadku zwierząt, które wymagają pomocy lub błąkają się bez opieki stwarzając zagrożenie zarówno dla siebie, jak i przechodniów. Zazwyczaj wszelkie tego typu zgłoszenia dotyczą bezdomnych psów lub tych, które uciekły swojemu właścicielowi. Często również podejmowane są interwencje w sprawie kotów czy rannych ptaków.

Jednak wczorajsza (29 stycznia) interwencja była nieco inna. Po południu dyżurny szczecineckiej Straży Miejskiej odebrał telefon od jednego z mieszkańców. Ten poinformował funkcjonariuszy o stadzie danieli, które zawitały na ul. Pilską. Okazuje się, że zwierzaki są już znane strażnikom, bowiem podobne interwencje wobec dziko żyjącego stada odbierali również w minionym roku.

Jednocześnie funkcjonariusze straży miejskiej apelują do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność zarówno w rejonie ulicy Pilskiej, jak i na drogach wiodących w pobliżu zalesionych terenów.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Straż Miejska w Szczecinku