Starosta przyznał wyróżnienia za sportowe osiągnięcia

Miasto z Wizją / 23.06.2016 / Komentarze
Nagrody trafiły do klubów i szkół z terenu powiatu szczecineckiego

Dziś (czwartek, 23 czerwca) przed południem w siedzibie starostwa powiatowego odbyła się krótka uroczystość wręczenia pamiątkowych dyplomów i wyróżnień klubom oraz szkołom za całoroczne osiągnięcia sportowe. Na tych, którzy w ostatnich dwunastu miesiącach mogli pochwalić się znakomitymi wynikami w poszczególnych dyscyplinach, zostali nagrodzeni sprzętem sportowym, który posłuży im w rozwijaniu swoich talentów.

- Od kilku lat staramy się zauważać to, że w powiecie szczecineckim dużo dzieje się w sporcie – mówi starosta Krzysztof Lis. – Te sukcesy nie miałyby miejsca, gdyby nie trenerzy i osoby, które w naszym sporcie szczecineckim we wszystkich klubach działają. Za to bardzo serdecznie dziękujemy.

- Zawsze spotykamy się z tej okazji  w podobnym towarzystwie, czyli jesteście liderami wśród liderów jeżeli chodzi oto wszystko, co się dzieje w naszym powiatowym sporcie - – zwrócił się do gości starosta. Dzięki waszym wynikom powiat szczecinecki na 360 organizacji sklasyfikowanych w skali kraju, zajął 75 miejsce. To jest bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę to, że my nie jesteśmy silnym ośrodkiem sportowym. Jeżeli spojrzymy na woj. zachodniopomorskie, to tu zajęliśmy 3 miejsce na 18 powiatów ziemskich i trzy powiaty grodzkie. Jest to bardzo dobry wynik.

Tego dnia nagrody i wyróżnienia wręczono następującym klubom i placówkom. I miejsce zajęło Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Pomerania” Szczecinek (194 miejsce w Polsce, 151 pkt.), II miejsce - Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Taekwondo w Bornem Sulinowie, a III miejsce Klub Sportów Walki. Wyróżnione zostały także szkoły: Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich, Gimnazjum w Barwicach, I LO im. ks. Elżbiety, ZS nr 1 im. KEN oraz ZS nr 6 im. Stanisława Staszica.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra