„Starszy brat i starsza siostra” poszukiwani

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.09.2017 / Komentarze
Ruszył kolejny nabór kandydatów na wolontariuszy

Kiedy w 1991 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wprowadzał w Szczecinku program „Starszy brat, starsza siostra”, zapewne nikt nawet nie przypuszczał, że przetrwa on tyle lat, z powodzeniem skupiając każdego roku zarówno nowych, jak i wieloletnich wolontariuszy. Tymczasem właśnie ruszył 27 już nabór kandydatów na wolontariuszy, którzy przez kolejny rok będą realizowali w naszym mieście wspomniany program.

Jego głównym celem jest wsparcie dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które borykają się z różnego rodzaju trudnościami. Zadaniem „starszego brata” lub „starszej siostry” jest nie tylko pomoc swoim podopiecznym, ale także przekazanie wartości i nauka właściwych społecznych postaw. Wolontariusze swoje wsparcie mogą okazywać młodszym mieszkańcom poprzez pomoc w nauce oraz w trudnych chwilach, podpowiadanie rozwiązań problemów, z jakimi w danej chwili boryka się ich podopieczny, a także zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, a przy okazji pokazanie również, w jaki sposób warto spędzać czas wolny.

Przez najbliższe dni koordynator programu spotykać się będzie z uczniami szczecineckich szkół ponadpodstawowych, aby zapoznać ich z ideą wolontariatu, a także zachęcić do wzięcia czynnego udziału w spotkaniach z dziećmi i zostania starszym bratem lub starszą siostra. W środę, 20 września o godz. 16.30 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Wiejska 4) odbędzie się spotkanie informacyjne dla kandydatów na wolontariuszy. Każdy, kto chciałby przyłączyć się do tej szlachetnej inicjatywy, może także uzyskać wszelkich niezbędnych informacji, dzwoniąc pod nr tel. 94 37 280 09 lub 94 372 80 00, gdzie na wszystkie pytania i wątpliwości odpowie koordynator programu Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz.

Tekst: Marzena Góra
Foto: lifewithfive.com