Strażnicy odwiedzają bezdomne osoby

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 18.01.2021 / Komentarze
Trwają coroczne kontrole koczowisk, gdzie mogą przebywać bezdomni

Od wielu lat funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej, wraz z nastaniem chłodniejszych dni, rozpoczynają regularne kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Nie inaczej jest również w tym roku. Strażnicy podczas takich wizyt upewniają się, że osoby te m.in. nie wymagają pomocy medycznej, namawiają do odwiedzenia noclegowni, a także – zwłaszcza przy bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych i znacznie niższych temperaturach – często zaopatrują bezdomnych w żywność.

- W okresie zimowym kontrolujemy miejsca przebywania osób bezdomnych. Otrzymujemy również zgłoszenia o przebywaniu takich osób w klatkach schodowych, gdzie szukają schronienia ze względu na niskie temperatury – informują szczecineccy strażnicy. - W większości przypadków osoby te są pod wpływem alkoholu i są uciążliwi dla mieszkańców.

- Osoby takie mogą korzystać z ogrzewalni przy ul. Wiejskiej staramy się im pomagać i odwozimy ich na miejsce, gdzie bezpiecznie mogą spędzić noc, a w razie potrzeby mogą skorzystać z kąpieli i dostać czyste ubrania.

Strażnicy apelują także do mieszkańców, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy. Aby zareagować, wystarczy chociażby powiadomić odpowiednie służby. Przypomnijmy, że numer alarmowy, dzięki któremu połączymy się bezpośrednio z Komendą Straży Miejskiej, to 986. Telefon możemy wykonać również dzwoniąc pod numery alarmowe 112 lub 997. /zr/