Strażnicy pomogą w uruchomieniu pojazdu

Miasto z Wizją / 10.12.2019 / Komentarze
W tym roku 215 interwencji

Od roku 2017 Straż Miejska w Szczecinku udziela pomocy kierowcom samochodów osobowych w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie mogą ich uruchomić.

- Używamy do tego urządzenia rozruchowego, które w większości takich sytuacji jest bardzo pomocne i pozwala na bezpieczne dostarczenie energii elektrycznej potrzebnej do uruchomienia samochodów - mówi "Miastu z Wizją" insp. Jarosław Dudek.

- W tym roku starter został wymieniony na nowy, ponieważ posiadany wyeksploatował się. Nowe urządzenie jest mocniejsze i nie wymaga tak częstego ładowania.

W tym roku strażnicy pomagali kierowcom w uruchomieniu 215 pojazdów a od października tego roku, 44 pojazdów.

- Niestety, nie we wszystkich przypadkach udaje się ożywić akumulatory - kontynuuje nasz rozmówca. - Często samochody wymagają naprawy a akumulatory wymiany, wtedy żadne urządzenie rozruchowe nie pomoże. - Co roku powtarzają się sytuację, że kierujący systematycznie wzywają nas do pomocy w uruchomieniu samochodów wiedząc, że samochód jest do naprawy lub akumulator do wymiany. Tak było ostatnio, gdzie w samochodzie akumulator nadawał się do wymiany, a kierująca po raz kolejny dzwoniła do nas. Po kolejnym telefonie dyżurny poinformował ją, że najlepszym wyjściem będzie zakup nowego akumulatora.

Straż Miejska przypomina, że w pierwszej kolejności były i będą realizowane zgłoszenia wymagające podjęcia natychmiastowej interwencji.

- Jeżeli patrol znajduje się w pobliżu i nie wykonuje innej interwencji, możemy pomóc. Prosimy dzwonić tylko w awaryjnych sytuacjach - mówi insp. J. Dudek.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Straż Miejska w Szczecinku