Strażnicy włączyli się do ogólnopolskiej akcji

Miasto z Wizją / 31.08.2018 / Komentarze
Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym

Funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej zawsze chętnie włączają się do wszelkiego rodzaju akcji, które mają na celu promowanie bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań. Nie inaczej jest również i tym razem. Strażnicy miejscy dołączyli do ogólnopolskiej akcji społecznej przebiegającej pod hasłem „Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”, będącej odpowiedzią na zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym. Akcja została objęta Patronatem honorowym - Krajowego Duszpasterza Kierowców.

W ramach akcji zrealizowane zostały dwa krótkie filmy pokazujące jak ważne jest odpowiednie oznaczenie osób poruszających się po drodze i posiadanie przy sobie elementów odblaskowych. Produkcje zostały udostępnione naszym strażnikom i będą wykorzystywane podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą oraz nieco starszymi mieszkańcami podczas rozmaitych akcji.

- Użycie elementów odblaskowych oraz świetlnych, umożliwia zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów – podkreślają szczecineccy strażnicy. - W zdecydowany sposób wpływa to na możliwość podjęcia prawidłowej reakcji przez kierującego pojazdem i uniknięcie potrącenia osoby znajdującej się na drodze.

Przypomnijmy, że funkcjonariusze naszej Straży Miejskiej właściwie przez cały rok organizują różnego rodzaju spotkania z udziałem dzieci w wieku przedszkolnym oraz w szczecineckich szkołach, gdzie edukują najmłodszych z zakresu bezpiecznego zachowania na drodze. Każdego roku podsumowaniem ich działań jest gala finałowa przebiegająca pod hasłem „Z odblaskiem bezpieczniej”.

Tekst: Marzena Góra