Strażnicy z interwencją u… kaczek

• Tv
Miasto z Wizją / 11.06.2016 / Komentarze
Funkcjonariusze pomogli mamie kaczce i jej młodym znaleźć drogę do domu

Szczecineccy strażnicy miejscy w swojej pracy muszą wykazywać się nie tylko stanowczością i skutecznością, ale także potrafić zadbać nawet o najmniejszych mieszkańców naszego miasta oraz… jeziora. Funkcjonariusze udowodnili, że radzą sobie z tym doskonale, podejmując dość nietypową interwencję, w trakcie której pomogli rodzinie kaczek, która zbłądziła na ul. Toruńską.

Mama kaczka wraz ze swoimi młodymi spacerowała ulicą, próbując znaleźć drogę do akwenu. Scenę tę obserwowała jedna z mieszkanek, która postanowiła poprosić o pomoc strażników. Ci po przybyciu na miejsce umieścili pisklęta w transporterze i powoli przeszli w stronę jeziora tak, aby kaczka mogła za nimi nadążyć. Niecodzienna akcja zakończyła się kilkaset metrów dalej, nad brzegiem Trzesiecka.

Tekst: Marzena Góra

Video: Straż Miejska, montaż: Andrzej Remus