Strefa gier plenerowych powstanie na Mysiej Wyspie

Miasto z Wizją / 18.05.2022 / Komentarze
Miasto szuka wykonawcy inwestycji. Termin realizacji do 30 czerwca

Mysia Wyspa wzbogaci się wkrótce o strefę gier plenerowych. Tak zdecydowali mieszkańcy Szczecinka głosując na projekty Budżetu Obywatelskiego 2022. Miasto wystosowało już zapytanie ofertowe i szuka wykonawcy inwestycji. Powinna ona zostać sfinalizowana do 30 czerwca br.

Co powstanie na Mysiej Wyspie? Otóż: dwa plenerowe stoły do ping ponga, plenerowy stół do piłkarzyków, plenerowa kręgielnia, plenerowy stół do gier planszowych/szachów oraz szachownica plenerowa z kostki polbruk wraz figurami. Przewidywany koszt inwestycji to blisko 80 tys. zł.

Pomysłodawcy strefy gier plenerowych na Mysiej Wyspie napisali w uzasadnieniu projektu:

Na forach internetowych dotyczących lokalnej społeczności pojawiają się opinie, iż Szczecinek nie jest miejscem dla młodych ludzi. Coraz więcej miejsc, gdzie młodzież spędza czas wolny to przestrzeń publiczna, która nie daje zbyt wielu możliwości animacji. Przyczynę upatrujemy w braku przestrzeni do aktywnego spędzania czasu wolnego w większej grupie towarzyskiej. Składamy wniosek chcąc stworzyć miejsce, nie do biernego odpoczynku, ale do gier i zabaw na świeżym powietrzu - jednym słowem do aktywnego spędzania czasu, animacji i zabawy w sposób produktywny. Chcielibyśmy, by było to miejsce zarówno dla młodzieży jak i rodzin z dziećmi. Stanowiące urozmaicenie placów zabaw. Swój wniosek oparliśmy nie tylko na własnych spostrzeżeniach, ale również na bardzo popularnych miejscach z tego typu atrakcjami w innych miastach

Z naszego projektu w szczególności skorzysta młodzież, aktywne osoby dorosłe oraz rodziny z dziećmi. Projekt może trafić również do seniorów chcących uprawiać bezpieczny, bezkontuzyjny sport.