Strefa Relaksu na Plaży Wojskowej

Miasto z Wizją / 05.04.2024 / Komentarze
Burmistrz Daniel Rak: Co myślicie o tym pomyśle?

Plaża Wojkowa przy ul. Kilińskiego od dobrych kilku lat zmaga się z okresowymi zanieczyszczeniami wody. Aż wreszcie organizator kąpielisk, czyli Urząd Miasta poddał się - od dwóch lat w tym miejscu nie jest organizowane kąpielisko miejskie.

Nie znaczy to, że "wojskowa" na dobre umarła. Przeciwnie, żyje i ma się dobrze. Uroczy skrawek terenu przy jeziorze Trzesiecko - pomimo problemów z czystością wody - cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców Szczecinka. Może nie ma tam tłumów kąpiących się, ale plażowiczów jest zawsze sporo.

Miasto postanowiło, że nie zostawi "wojskową" samą sobie. Atrakcyjnie położona plaża doczeka się inwestycji. Powstanie tam Strefa Relaksu i Wypoczynku, a położona obok Stanica Wędkarska - pomostu do cumowania łodzi.

Daniel Rak na Facebooku: Co myślicie o tym pomyśle?

Pomóżmy naszemu burmistrzowie - prosimy o komentowanie artykułu.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: UM Szczecinek