Strzelnica się otworzyła - po raz czwarty

Miasto z Wizją / 25.08.2019 / Komentarze
Bractwo Kurkowe zaprosiło mieszkańców Szczecinka na wspólne strzelanie

Kto był, przeżył nie lada emocje. Kto nie był, niech żałuje, ale może jeszcze zdąży?

Dziś (sobota 24.08) Szczecineckie Bractwo Kurkowe zaprosiło mieszkańców Szczecinka na IV Dzień Otwarty Strzelnicy Miejskiej przy ul. Szczecińskiej.

Szczecinecka strzelnica ma swoją piękną historię. Została zbudowana i oddana do użytku w 1929 roku. Rok wcześniej, czyli w 1928 roku powstały plany strzelnicy. Terenu użyczyła kolej. Obiekt był bardzo piękny. Posiadał dwie osie strzelnicze, a przy nim funkcjonowała restauracja i kawiarnia. W tym roku świętuje 90 urodziny.

Na zaproszenie szczecineckich miłośników strzelania na strzelniczy obiekt przy ul. Szczecińskiej (obecnie tylko jeden taki w Szczecinku, nie licząc strzelnicy policyjnej w podziemiach Komendy Powiatowej Policji przy ul. Polnej) przybyło (na otwarcie imprezy) kilkudziesięciu mieszkańców Szczecinka, większość całymi rodzinami. Maluchy mogły postrzelać z wiatrówki, a młodzież i dorośli - w kategoriach juniorzy, panie i panowie - z broni małokalibrowej 5,56 mm, czyli kbks. Gości Bractwa - w imieniu gospodarzy - przywitał dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Szymon Bibik.

- Amunicja jest za darmo. To czwarta tego typu impreza. Sprawdza się znakomicie, będziemy ją kontynuować w latach następnych - mówi "Miastu z Wizją" Starszy Bractwa Wiktor Dębski.

- Oczywiście, "gwoździem" programu jest strzelanie. Każdy dorosły może naocznie przekonać się czy ma celne oko. Na głównej strzelnicy odbywa się strzelanie z kbks. Natomiast nasi najmłodsi goście mogą spróbować swoich sił z wiatrówek. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają w nagrodę dyplomy. Ale najważniejsza, oprócz sportowej rywalizacji, jest fajna zabawa. Można zjeść "bracką" kiełbaskę pieczoną na ognisku, pobawić się z dziećmi na dmuchanych materacach, no i oczywiście zobaczyć nasz piękny obiekt.

Jak powiedział nam W. Dębski, 7 września Szczecineckie Bractwo Kurkowe świętować będzie 25-lecie swojej reaktywacji. Z tej okazji odbędzie się wiele znakomitych wydarzeń, m.in. przemarsz Braci ulicami Szczecinka, a na Placu Wolności oddany zostanie wystrzał z brackiej armaty.