Super zawody wędkarskie na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 26.10.2019 / Komentarze
Burmistrz chce zaprosić do rywalizacji samorządowców z całego kraju

Wielki sukces sportowy, komercyjny i handlowy największych w Polsce zawodów wędkarskich "Trophy Szczecinek" sprawił, że wędkarze coraz częściej spoglądają na Szczecinek, głosząc przy tym, że w nazwie "Szczecinek wędkarską stolicą Polski" nie ma krzty przesady.

Nic dziwnego, że rodzą się nowe pomysły organizacji na Trzesiecku kolejnych dużych zmagań wędkarskich.

- W czasie "Trophy Szczecinek" burmistrz Daniel Rak podsunął nam pomysł zorganizowania w przyszłym roku w Szczecinku Mistrzostw Polski Samorządowców - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

- Inicjatywa pierwsza klasa, takich zawodów jeszcze w Polsce nie było! Czynimy pierwsze przymiarki organizacyjne. Zawody z udziałem prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych polskich samorządów, oczywiście przy współudziale Związku Miast Polskich, mogłyby się odbyć w czerwcu. Będzie to jednodniowe łowienie spinningiem z łodzi. Oczywiście zawodom tej rangi przysługuje należyta oprawa. Ta z pewnością będzie. Nie powinniśmy mieć żadnych problemów organizacyjnych. Szczecinek ma doskonałą bazę wędkarską.

O postępach w przygotowaniu tej niezwykłej imprezy wędkarskiej będziemy informować na bieżąco.