Świątki mekką lekkoatletów

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.08.2017 / Komentarze
Piękny stadion przy Zespole Szkół nr 6 zostanie oddany do dyspozycji sportowców jeszcze w tym roku

Finiszują prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego na Świątkach. Robotnicy firm realizujących inwestycję nie mają urlopów. Nie ma się, co dziwić, bo okazały obiekt, głównie dla młodych zawodników królowej sportu, ma być gotowy jeszcze w tym roku.  

- Postępy w pracach budowlanych robią wrażenie i są kontynuowane zgodnie z harmonogramem - zapewnia Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

- Budynek zaplecza został otynkowany z zewnątrz. W wewnątrz natomiast ku końcowi zbliżają się prace instalacyjne. Uwaga robotników skupia się również na instalacji kanalizacji deszczowej. Trwa montaż wlotów i wylotów, które w połączeniu ze zbiornikiem retencyjnym (po drugiej stronie ulicy Staszica - dop. red.) umożliwią nawadnianie i odwadnianie płyty boiska. Warto podkreślić, że alternatywnym sposobem nawadniania w przypadku np. długotrwałej suszy będzie również możliwość poboru wody z sieci kanalizacyjnej. Robotnicy pracują także przy zagospodarowaniu terenu. Znaczna jego część została oskarpowana i utwardzona kostką brukową. Kontynuowane są prace przygotowawcze związane z położeniem murawy.

Budowa stadionu na Świątkach to jedna z największych w ostatnich latach inwestycji realizowanych przez Powiat Szczecinecki. Jej koszt to około 10 mln zł. Montaż finansowy jest nieco karkołomny. Najważniejsze jednak, że powiat otrzymał wsparcie z różnych źródeł, m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  

Na placu budowy często możemy spotkać starostę Krzysztofa Lisa i członków Zarządu Powiatu Szczecineckiego. Obecni są również m.in. przedstawiciele firm realizujących inwestycję - Tamex Obiekty Sportowe z Warszawy, Trawnik Producent Arkadiusz Gumieniczuk oraz inspektor budowlany.

Przypomnijmy: Stadion zostanie wyposażony m.in. w bieżnię prostą 8 torową do biegu na 100 m i 110 m przez płotki, bieżnię okólną 6 torową do biegu na 400 m, rów z wodą do biegu z przeszkodami, skocznie do skoku w dal, wzwyż, skoku o tyczce, rzutnię do rzutu dyskiem, młotem, pchnięcia kulą, rzutu oszczepem oraz w teren rozgrzewkowy (bieżnia 2-torowa 80 m, skocznia w dal i skocznia wzwyż), trybuny dla 600 widzów i wspomniany budynek zaplecza. Teren stadionu zostanie oświetlony lampami parkowymi.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk