Świetlice spotkały się na spartakiadzie

Miasto z Wizją / 12.02.2016 / Komentarze
W sportowe szranki stanęły cztery drużyny

W czwartek, 11 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich odbyła się kolejna, trzecia już edycja "Spartakiady Międzyświetlicowej". Do udziału w imprezie zaproszeni zostali podopieczni szczecineckich świetlic środowiskowych, aby wspólnie zmierzyć się w licznych sportowych konkurencjach. Dzieciom tego dnia na torze przeszkód towarzyszyli także opiekunowie, którzy również postanowili spróbować powalczyć o zwycięstwo. Celem spotkania była przede wszystkim integracja środowisk świetlicowych działających na terenie naszego miasta, a także wychowanie poprzez zabawy edukacyjne, sportowa rywalizacja i oczywiści dobra zabawa. Pomysłodawcą i organizatorem tego cyklicznego wydarzenia jest Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom wraz ze świetlicą opiekuńczo-wychowawczą "Koniczynka".

- Spartakiada świetlic środowiskowych odbywa się już po raz trzeci i mam nadzieję, że w takim samym lub w większym gronie spotkamy się również w przyszłym roku. Przyznam, że myślimy o tym, aby kolejna edycja tej imprezy nabrała trochę szerszej rangi i odbywała się już na szczeblu powiatowym - mówi nam Anna Wachowiak, wiceprezes Stowarzyszenia Sportowego Pomagamy Dzieciom.

Tego dnia na szkolnym boisku spotkali się podopieczni z czterech świetlic, które odpowiedziały na zaproszenie organizatorów. W sportowe szranki stanęli gospodarze z „Koniczynki”, a także dzieci ze świetlicy „Magdalenka”, „Chochliki” oraz „Tratwa”. Z kolei całą imprezę poprowadzili trenerzy Gromu Turowo.

W ramach III "Spartakiady Międzyświetlicowej" na wszystkich zawodników czekało wiele atrakcji oraz sportowych wyzwań, a każda z konkurencji wzbudzała ogromne emocje zarówno wśród uczestników, jak i głośno dopingującej widowni. Jednak - jak przyznają zgodnie organizatorzy i zawodnicy - to nie wynik jest najważniejszy, ale wspólna zabawa i aktywne spędzenie czasu.

Tekst i foto: Marzena Góra