Święto Niepodległości patriotycznie i na sportowo

Miasto z Wizją / 08.11.2017 / Komentarze
Uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Nocne Spotkanie Biegowe

Niezwykle uroczyście obchodzić będziemy w sobotę 11 listopada 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości patriotyczne rozpoczną sie o godz. 11 w Kościele Mariackim.

Po mszy świętej w intencji Ojczyzny, poczty sztandarowe oraz uczestnicy obchodów przejdą pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, u stóp którego zostaną złożone wiązanki biało - czerwonych kwiatów. Wcześniej, w okolicznościowym wystąpieniu głos zabierze Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Organizatorzy uroczystości, jak w poprzednich latach, zaplanowali, że mieszkańcy Szczecinka wspólnie zaśpiewają pieśni patriotyczne. Usłyszymy m.in.: Marsz Pierwszej Brygady, Szwoleżerów, Przybyli ułani pod okienko czy Szarą piechotę.

Organizatorami patriotycznych uroczystości niepodległościowych są Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas i Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

W wigilię Narodowego Święta Niepodległości - w piątek 10 listopada po raz czwarty będzie miało miejsce Nocne Spotkanie Biegowe - Święto Niepodległości. Organizatorami tego wydarzenia są Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecinek oraz Parkrun Szczecinek.

- Spotykamy się by uczcić Narodowe Święto Niepodległości w sposób dla nas najbardziej oczywisty, przez wspólne bieganie i chodzenie w pięknym nocnym krajobrazie naszego parku miejskiego. W trosce o nasze bezpieczeństwo podczas biegu, trasa będzie wiodła przez oświetlone, a przez to najbardziej atrakcyjne, bezpieczne i malownicze alejki parkowe - zachęcają organizatorzy.

W piątek o godz. 19 uczestnicy biegu i nordic walking spotkają się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zapaleniu zniczy ruszą do rywalizacji trasą o długości 4 km. Spotkanie zakończy się na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.