Święto Wojska Polskiego w Szczecinku

Miasto z Wizją / 15.08.2019 / Komentarze
Uroczystość pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Dziś (czwartek,15 sierpnia) w Święto Wojska Polskiego i jednocześnie 99 rocznicę Bitwy Warszawskiej mieszkańcy Szczecinka oddali hołd obrońcom Ojczyzny w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. Uroczystość poprzedziła msza święta za Wojsko Polskie w Kościele Mariackim. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli pod pomnik Naczelnika Państwa Polskiego.

Obecni byli mieszkańcy Szczecinka, poczty sztandarowe, harcerze. Na uroczystość przybyła poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska, burmistrz Szczecinka Daniel Rak oraz wiceburmistrz Dorota Rusin-Hardenbicker, poseł Radosław Lubczyk przedstawiciele samorządów i władz miejskich, gminnych i powiatowych, działacze różnych ugrupowań politycznych, przedstawiciele miejscowości z naszego regionu i województwa. Po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego, głos zabrała poseł Małgorzata Golińska. W swoim wystąpieniu podkreśliła wagę polskiego zwycięstwa w pamiętnym sierpniu 1920 roku.

Na krótki występ zaprosił także mieszkańców zespół Bell Canto. Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości pod pomnikiem Marszałka spoczęły wieńce i wiązanki kwiatów. Następnie na terenie muszli koncertowej rozpoczął się Patriotyczny Piknik Rodzinny.

Tekst i foto: Marzena Góra