Szczecineccy studenci apelują o więcej pociągów do Trójmiasta

Miasto z Wizją / 03.10.2022 / Komentarze
Petycja do Marszałka Województwa Pomorskiego

Poniższa treść zostanie zamieszczona w petycji do Pana Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego

PETYCJA O UTWORZENIE BEZPOŚREDNICH POŁĄCZEŃ KOLEJOWYCH NA TRASIE

Szczecinek - Człuchów - Chojnice - St. Gdański - Tczew - Gdańsk - Gdynia

My, niżej podpisani, zwracamy się z prośbą o utworzenie możliwie największej liczby bezpośrednich połączeń na trasie Szczecinek - Trójmiasto.

Gdańsk, Gdynia i Sopot to cieszące się dużą popularnością renomowane ośrodki akademickie oraz destynacje turystyczne. Liczne przesiadki i skomunikowanie pociągów znacznie wydłużają czas podróży, a w przypadku opóźnień na choćby jednym odcinku trasy powodują one stres oraz obniżenie komfortu jazdy.

Warto zauważyć, że Szczecinek, mimo niewielkich rozmiarów, pozostaje ważnym węzłem komunikacyjnym w ruchu kolejowym północno-zachodniej Polski. Ze względu na swoją centralną lokalizację jest to stacja, na której pasażerowie mogą przesiąść się na pociągi różnych kategorii jadące w cztery pozostałe kierunki.

Aktualnie oferta znacznie odbiega atrakcyjnością od pozostałych połączeń z aglomeracjami w podobnej odległości - takimi jak Szczecin, Poznań, Bydgoszcz, ale także tymi bardziej oddalonymi jak Wrocław, Kraków, Warszawa czy nawet Lublin, do których podczas pozawakacyjnego rozkładu można dojechać bez przesiadki.

Według internetowych wpisów Pana Tomasza Sobieraja, wicemarszałka woj. zachodniopomorskiego, w razie powstania takiego połączenia Pomorze Zachodnie jest gotowe pokryć koszty na swoim terenie.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Izabela Pożoga    Skontaktuj się z autorem petycji

MzW