Szczecineccy tenisiści w Turnieju PEKAO Szczecin

Miasto z Wizją / 20.09.2016 / Komentarze
Bawili się, grali i obserwowali

Podczas zawodowego turnieju PEKAO w Szczecinie, rozgrywane są równolegle turnieje dla artystów, VIP-ów oraz dzieci do lat 10.

- Corocznie w tej rywalizacji uczestniczą młodzi tenisiści Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego - mówi "Miastu z Wizją" trener Józef Szpakowski.

- Współzawodnictwo odbywa się poprzez liczne konkurencje i grę na pełnym polu. Dobra zabawa, obserwacja zawodowych tenisistów na żywo, autografy oraz zdjęcia z idolami, to główne powody pojawienia się naszych dzieci na kortach przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie. Wyjazd na turniej PEKAO to nie jedyne przedsięwzięcie STT tego typu w tym roku.

- W marcu 45-cio osobowa grupa tenisistów obserwowała w Gdańsku mecz Pucharu Davisa Polska - Argentyna, a w kwietniu w Inowrocławiu mecz Fed Cup Polska - Tajlandia - dodaje J. Szpakowski.  - Obecnie trwają negocjacje, co do spotkania w październiku w Puszczykowie koło Poznania z Angelique Kerber. Dla tych, którzy nie znają tenisistki, mieszkanki Puszczykowa, a obywatelki Niemiec, przypominamy, że w tym roku wygrała Australian Open, zajęła drugie miejsce w Wimbledonie oraz zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio. Od 12 września A. Kerber to "jedynka" w rankingu kobiet WTA.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Józef Szpakowski

Na zdjęciu: Trener Sławomir Gaca z tenisistami ze Szczecinka oraz Jerzym Janowiczem.