Szczecineccy uczniowie wracają z Bergen op Zoom

Miasto z Wizją / 09.10.2015 / Komentarze
Czwórka uczniów z Zespołu Szkół im. Warcisława IV wraz ze swoimi opiekunami wraca dzisiaj do Szczecinka po dwóch tygodniach praktyk zawodowych w Zoomvliet College w Bergen op Zoom.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy Państwa o zorganizowanej dzięki pomocy Urzędu Miasta międzynarodowej wymianie młodzieży pomiędzy Szczecinkiem a Bergen op Zoom.

Z informacji, jakie do nas dotarły, wynika, że nasza młodzież jest bardzo zadowolona z nawiązania współpracy z Holendrami i wymiany doświadczeń.

Oprócz praktyk w profesjonalnej kuchni oraz zajęć praktycznych, odbywających się w luksusowej restauracji,  uczniowie mieli okazję pojechać do Rotterdamu do Marktha i zwiedzić jedną z największych w Europie hal targowych z żywnością.

Teraz pora na rewizytę uczniów z holenderskiej szkoły, którzy już niebawem pojawią się w naszym mieście.

inf. Tomasz Czuk, fot.Paweł Żurkowski, Andries Boer

(PA)