Szczecinecka biblioteka wygrała zestaw książek

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.11.2019 / Komentarze
To dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy oddali na placówkę swoje głosy

Szczecinecka Miejska Biblioteka Publiczna, Filia dla Dzieci i Młodzieży im. K. Makuszyńskiego to z całą pewnością jedno z ulubionych miejsc młodych czytelników, którzy przeszukują zastawione książkami półki szukając tych z przygodami swoich ulubionych bohaterów lub chcąc poznać nowe, spisane na kartkach historie. Teraz zbiór placówki, dzięki wspólnemu zaangażowaniu mieszkańców, poszerzy się o nowe pozycje.

Biblioteka bowiem wzięła udział w kolejnym konkursie przebiegającym pod hasłem „Przerwa na wspólne czytanie”. O tym, do kogo powędrują nagrody, mieli zdecydować internauci oddając swoje głosy na wybraną placówkę. Nasza szczecinecka biblioteka zdobyła ich ponad 14 tysięcy. Tyle oddanych głosów zapewniło nam zajęcie drugiego miejsca we wspomnianym konkursie. Tym samym wkrótce do Szczecinka dotrze nagroda – zestaw książek o wartości 300 złotych oraz dwie wygodne pufy, w których młodzi czytelnicy będą mogli oddawać się lekturze.

Przypomnijmy, że w jednej z poprzednich edycji dzięki wsparciu mieszkańców, którzy oddawali swoje głosy na nasza placówkę, do Szczecinka dotarło kilkadziesiąt książek dla najmłodszych czytelników.

Tekst: Marzena Góra