"Szczecinecki Wagabunda" świętuje pierwsze urodziny

Miasto z Wizją / 29.09.2022 / Komentarze
Uroczystość w ratuszu - laury dla najaktywniejszych młodych turystów i ich szkół

Dziś (wtorek, 27 września) w ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego etapu projektu pn. "Szczecinecki Wagabunda".

Wiceburmistrz Maciej Makselon (projekt odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Szczecinka Daniela Raka) wraz z organizatorami uhonorował pucharami przedstawicieli najaktywniejszych szkół szczecineckich (SP 1, SP 6 i SP 7). Nagrody otrzymali też najbardziej zaangażowani w realizację projektu młodzi szczecineccy turyści.

W ramach pierwszego etapu (27.09.2021 - 27.09.202) "Wagabundy" jego uczestnicy realizowali szereg przedsięwzięć w ramach działalności Wojskowego Koła PTTK "Wiarusy". Dziś przyszedł czas na roczne podsumowanie i uhonorowanie najaktywniejszych.

Członkowie zarządu "Wiarusów" - Bogdan Bereszyński i Wojciech Knapik zachęcali młodzież szczecineckich szkół do jak najszerszego udziału w "Wagabundzie". Pierwsza miejska edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Poznaj swój kraj - Szczecinek - nasza mała ojczyzna".

Więcej na temat uroczystości w najbliższym Programie Samorządowym Miasta Szczecinek.