Szczecineckie akrobatki na Mistrzostwach Świata w Fitness

• Aktualności
Miasto z Wizją / 21.06.2016 / Komentarze
Udany start w Serbii

Udanym startem zawodniczek Akrobatycznego Klubu Sportowego "Darzbór" Szczecinek zakończyły się Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci, które odbyły się w Novi Sad w Serbii.

Po raz drugi Polskę reprezentowały Karolina Pietrzyk i Maya Bartoszek. W tym roku nominację uzyskała kolejna zawodniczka AKS "Darzbór" Liwia Stańczykowska.

Wszystkie zawodniczki zostały powołane przez Zarząd PAKiEtu na podstawie wysokich wyników imprez ogólnopolskich. Najwyżej z grona naszych klubowych zawodniczek została oceniona Karolina Pietrzyk, która wywalczyła XIII miejsce na 30 startujących zawodniczek w kategorii wiekowej 12-13 lat.

Bardzo udany start zaliczyła debiutująca Liwia Stańczykowska, która w kategorii wiekowej 10-11 lat ostatecznie wywalczyła XVI miejsce, pozostawiając za sobą 14 zawodniczek. W niższej kategorii wiekowej 8-9 lat najmłodsza zawodniczka Mata Bartoszek uplasowała się na XIX miejscu.

Tegoroczne Mistrzostwa obfitowały pod względem ilości zawodniczek, wszystkie kategorie wiekowe były maksymalnie obsadzone. Do Serbii zjechały mistrzynie i gwiazdy sportów gimnastycznych. Zawodniczki wykonywały programowo bardzo trudne i skomplikowane układy gimnastyczne. Pod względem pokazu sportowej sylwetki był to swoisty show.

Podsumowując, tegoroczny start był bardzo udany dla naszych dziewcząt. Zawodniczki wróciły z pozytywnymi wrażeniami i w pełni zmotywowane do dalszej pracy. Trenerką szczecineckich akrobatek jest Wioletta Szydlak.

Foto, info: AKS "Darzbór" Szczecinek