Szczecineckie lato bez nudy

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 29.06.2020 / Komentarze
Mamy sporo atrakcji do wyboru, z których możemy skorzystać już podczas weekendu

Lato przyszło do Szczecinka. To dla wielu oznacza więcej wolnego, sporo wypoczynku i czas beztroskiej zabawy. Jednak w tym roku wakacje będą wyglądały zdecydowanie inaczej, niż w poprzednich latach. Z powodu koronawirusa odwołane zostały niemal wszystkie imprezy, sporo osób musiało także zrezygnować z zagranicznego wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że spędzając lato w naszym mieście będziemy musieli pogodzić się z nudą. Wciąż mamy sporo atrakcji do wyboru, z których możemy skorzystać już podczas zbliżającego się weekendu.

Od paru dni możemy już odpoczywać na Mysiej Wyspie. Podobnie będzie również w najbliższy weekend. Na wszystkich, którzy wybiorą się w to jedno z najbardziej malowniczych miejsc nad jeziorem Trzesiecko, czekać będzie czynny punkt gastronomiczny. Tu będziemy mogli zakupić m.in. różnego rodzaju przekąski oraz napoje, również alkoholowe. Póki co przekąski i napoje serwować będzie nam mobilny punkt gastronomiczny. Nowy dzierżawca, jak już informowaliśmy, rozpocznie działalność w pierwszych dniach lipca.

27 czerwca szczecineckie statki wypłyną w swoje pierwsze w tym sezonie rejsy po Trzesiecku. Podobnie jak w minionym roku na wycieczkę będziemy mogli wybrać się  „Księżną Jadwigą” lub „Bayernem”. Rejsy będą odbywały się od codziennie od 27 czerwca i będą realizowane do końca wakacji, czyli do 30 sierpnia. Szczecineckie statki do tegorocznego sezonu są już gotowe. Po przezimowaniu w dokach przeszły coroczną, wymaganą kontrolę. W tym roku do swojej dyspozycji będziemy mieli siedem przystanków (w tym jeden na żądanie). Będą to przystanki: Zamek, Centrum, Hotel Zamek, Centrum, przy dawnym hotelu Resiedence, Trzesieka (na żądanie), Mysia Wyspa (postój 10 minut), Świątki Plaża oraz Wieża Bismarcka.

W tym sezonie na jeziorze Trzesiecko do dyspozycji mieszkańców Szczecinka, turystów i wczasowiczów są trzy kąpieliska: Plaża Miejska przy ul. Mickiewicza (pow. 2 tys. m2), Plaża Wojskowa przy ul. Kilińskiego (pow. 2,3 tys. m2) oraz Mysia Wyspa (pow. 1 tys. m2). Sezon kąpielowy potrwa do 31 sierpnia.

Czekają na nas także inne wodne atrakcje. Wraz z początkiem czerwca ponownie uruchomiony został wyciąg do nart wodnych. W dni powszednie obiekt czynny jest w godzinach 12.00 – 19.45. W weekendy wyciąg jest uruchamiany godzinę wcześniej i zaczyna swoją pracę o godz. 11. Odwiedzając www.wyciag.szczecinek.pl możemy nie tylko zapoznać się z pełnym regulaminem korzystania z wyciągu, ale także sprawdzić aktualny cennik. Możemy tu także wypożyczyć różnego rodzaju sprzęt wodny, jak chociażby kajaki, rowerki wodne, łódź wiosłową, waterbird, a nawet smoczą łódź.

Swoją działalność jakiś czas temu wznowiła także Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Możemy nimi zarówno poruszać się po mieście, jak i wybierać się na wycieczki po okolicy. Jeżeli natomiast dysponujemy własnymi jednośladami, warto w wolny dzień sprawdzić najbliższe szlaki rowerowe. Trasy możemy znaleźć na stronie www.szlot.pl/szlaki-rowerowe. Oprócz tego możemy także wybrać się do kina, na miejski basen, odwiedzić korty tenisowe, regularnie korzystać z siłowni i szachów pod chmurką lub chociażby spędzić czas na strefie aktywnego wypoczynku.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk