Szczecineckie tenisistki z kolejnymi sukcesami

Miasto z Wizją / 12.08.2016 / Komentarze
Zawodniczki do domu wróciły z medalami

W miniony weekend, w dniach 6-8 sierpnia w Elblągu rozegrany został Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek i Skrzatów  przebiegający pod nazwą „Jetsystem Active Team Cup”. Na elbląskich kortach swoje umiejętności zaprezentowały także nasze zawodniczki ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego, które po powrocie mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami.

- W grze pojedynczej Adrianna Chyl zajęła drugie miejsce ulegając w meczu finałowym zawodniczce gospodarzy 4:6 2:6 Hani Jakowskiej TT Band M Elbląg. W grze półfinałowej pokonała najwyżej rozstawioną w turnieju Antoninę Helińską (51PZT) AT Promasters Szczecin 6:3 6:1 – informuje Józef Szpakowski ze Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

Z kolei w grze podwójnej para ze Szczecinka - Hania Brusiło i Adrianna Chyl zajęły pierwsze miejsce na podium, pokonując w półfinale parę: Hanię Jankowską (Elbląg) i Glorię Strol KT GAT Gdańsk 6:2 6:2. W finale natomiast okazały się skuteczniejsze od Antoniny Helińskiej ze Szczecina i Jagny Mańkowskiej (KT PRO-TEAM Leszno) 1:6 6:2 10:7.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Józef Szpakowski