Szczecinek bogatszy o 25 mieszkań

Miasto z Wizją / 09.01.2020 / Komentarze
Nowiutkie lokale socjalne dla lokatorów. Klucze wręczył burmistrz Daniel Rak

Dziś (środa 8.01) po blisko 1,5 roku przebudowy byłego budynku produkcyjnego "Słowianki" przy ul. Pilskiej, miasto oddało do dyspozycji szczecineckich rodzin 25 lokali socjalnych. Z tej okazji odbyła się skromna uroczystość, podczas której burmistrz Daniel Rak wręczył dwóm rodzinom klucze do ich własnego "M".

- Witam Państwa w nowym budynku, w waszych nowych mieszkaniach - mówił D. Rak. - Decyzja o adaptacji budynku zapadła 14 miesięcy temu. Inwestycję realizowała rodzima firma "Budorama". Dziś przekażemy państwu klucze do własnych mieszkań.

Jak powiedział D. Rak, w budynku znajduje się 25 lokali socjalnych o pow. od 32 m2 do 54 m2.

- Wśród nich mamy 18 lokali dwupokojowych, 4 lokale trzypokojowe i 3 lokale jednopokojowe. Wszystkie wyposażone zostały w aneks kuchenny. Mają też łazienkę z kabiną natryskową. Oczywiście, w budynku znajduje się sieć wodno - kanalizacyjna, elektryczna, oświetlenie awaryjne, sieć internetowa, telewizyjna i domofonowa. Każdy lokal posiada też swoje oświetlenie (w suficie) typu LED. Teren wokół budynku został uporządkowany. Są trawniki, krzewy, ławki i kosze na śmieci. Do budynku wykonano też podjazd dla osób niepełnosprawnych. Lokale, co prezentujemy w galerii zdjęć mają jak na lokale socjalne dość wysoki standard.

Koszt inwestycji włącznie z dokumentacją projektową zamknął się kwotą około 3,3 mln zł. Miasto uzyskało wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wys. 1,25 mln zł.

Warto dodać, że z listy oczekujących na mieszkanie (obecnie w Szczecinku oczekuje na własne "M" około 200 rodzin) lokale otrzymało 7 rodzin. Pozostali to rodziny, które zostaną w najbliższym czasie wyeksmitowane z dotąd zajmowanych lokali na terenie Szczecinka.

- Główną przyczyną takich działań jest brak wnoszenia opłat za czynsz - ujawnił nam prezes ZGM-TBS Tomasz Wełk