Szczecinek i promieniowanie mikrofalowe
- Tv
- Aktualności
Prawdopodobnie na najbliższej sesji Rada Miasta zajmie się petycją "Koalicji Polska Wolna od 5G". Stosowne pismo w sprawie podjęcia uchwały wpłynęło już do biura Rady Miasta. Otrzymali ja także radni.
Petycja nosi tytuł "Stop zagrożeniu życia i zdrowia". Koalicja wnosi w niej o podjęcie uchwały przez Radę Miasta w sprawie ochrony zdrowia mieszkańców przed coraz większą ekspozycją na sztuczne pola elektromagnetyczne o coraz szerszym zakresie częstotliwości.
"25 stycznia br. odbył się światowy dzień protestu przeciw zwiększaniu ekspozycji ludności na promieniowanie mikrofalowe, a także przeciw eksperymentowaniu na ludziach z użyciem nowych częstotliwości, tzw. fal milimetrowych, które będą stosowane w nowym standardzie telefonii komórkowej sieci 5G. (…) Tysiące badań naukowych potwierdzają, że niejonizujące promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe dla ludzi i środowiska. Do udokumentowanych skutków zdrowotnych należą: uszkodzenia DNA, nowotwory, efekty neurologiczne, neuropsychiatryczne (w tym choroba Alzheimera, autyzm, ADHD i zaburzenia zachowania u dzieci), rozszczelnienie bariery krew-mózg, zaburzenia układu hormonalnego, bezpłodność, poronienia i wiele innych. (…) Fale milimetrowe wymagać będą ogromnego zgęszczenia nadajników, które zgodnie z wymogami technologii 5G instalowane będą co 20-150 m, m.in. na słupach, latarniach, przystankach i budynkach w całej gminie, w ciągu najbliższych kilku lat" - czytamy m.in. w petycji.
Koalicja informuje też, że "władze wielu gmin w Polsce podjęły uchwałę i wyraziły negatywne stanowisko wobec zmian wprowadzonych w rozporządzeniu".
Koalicja wniosła również, by Rada Miasta Szczecinka wyraziła swoje negatywne stanowisko wobec:
Co uczynią radni? To okaże się po posiedzeniach komisji i obrad sesji Rady Miasta.
Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk
Wideo: TelepolisPL