Szczecinek jakiego nie znamy

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.05.2021 / Komentarze
Zapraszamy do wysłuchania wykładu Katarzyny Lisieckiej z Archiwum Państwowego

Lokalna historia i wydarzenia sprzed wieków, które rozgrywały się na naszych ziemiach z pewnością fascynują wszystkich miłośników historii. Z zainteresowaniem poznają ja także przyjezdni goście, którzy każdego roku odwiedzają Szczecinek. Jednak coraz częściej dawnymi dziejami ziemi szczecineckiej interesują się również nasi najmłodsi mieszkańcy. To właśnie z myślą o tych wszystkich osobach organizowane sa różnego rodzaju wydarzenia mające przybliżyć im lokalną historię.

Jednak z uwagi na trwający stan zagrożenia epidemiologicznego i szereg restrykcji, tego typu wydarzenia nie mogą być organizowane w dotychczasowej formie. Jednak Samorządowa Agencja promocji i Kultury znalazła rozwiązanie i tego problemu, zapraszając do współpracy rozmaitych gości, którzy dzielą się z widzami swoją wiedzą za pośrednictwem serwisu YouTube. Tym razem możemy obejrzeć ciekawy wykład przygotowany przez Katarzynę Lisiecką ze szczecineckiego oddziału Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Jest to kolejny taki wykład w ramach cyklu spotkań "Szczecinek jakiego nie znamy". To bez wątpienia kolejna ciekawa odsłona opowieści o lokalnej historii. Tym razem mamy okazję dowiedzieć się czegoś więcej o wolnomularstwie, masonerii i sztuce królewskiej. Wszystkich miłośników historii, ale także pozostałych mieszkańców, zachęcamy do obejrzenia materiału wideo i wysłuchania wspomnianego wykładu. /zr/