Szczecinek jakiego nie znamy

• Tv
Miasto z Wizją / 03.05.2021 / Komentarze
Zapraszamy do wysłuchania wykładu Mateusza Zacharewicza o dawnych dziejach naszego miasta i regionu

Lokalna historia i wydarzenia sprzed wieków, które rozgrywały się na naszych ziemiach z pewnością fascynują wszystkich miłośników historii. Z zainteresowaniem poznają ja także przyjezdni goście, którzy każdego roku odwiedzają Szczecinek. Jednak coraz częściej dawnymi dziejami ziemi szczecineckiej interesują się również nasi najmłodsi mieszkańcy. To właśnie z myślą o tych wszystkich osobach nasze Muzeum Regionalne regularnie organizuje różnego rodzaju spotkania i wykłady, które pozwalają przybliżyć to, co działo się w znanych nam miejscach kilkaset lat temu.

Jednak z uwagi na trwający stan zagrożenia epidemiologicznego i szereg restrykcji, tego typu wydarzenia nie mogą być organizowane w dotychczasowej formie. Jednak nasi muzealnicy znaleźli rozwiązanie i tego problemu, dzieląc się swoją wiedzą z widzami za pośrednictwem serwisu YouTube. Tu możemy obejrzeć kolejny ciekawy wykład przygotowany przez Mateusza Zacharewicza ze szczecineckiego Muzeum Regionalnego, w ramach cyklu spotkań "Szczecinek jakiego nie znamy".

To bez wątpienia kolejna ciekawa odsłona opowieści o lokalnej historii. Tym razem odcinek został poświęcony zagadnieniu lokalizacji. Ile miast w średniowieczu uzyskało na Pomorzu Zachodnim prawa miejskie? Jak wyglądał Szczecinek w pierwszych wiekach swojego istnienia? Na te i inne pytania odpowie nam Mateusz Zacharewicz. Wszystkich miłośników historii, ale także pozostałych mieszkańców, zachęcamy do obejrzenia materiału wideo i wysłuchania wspomnianego wykładu. /zr/