Szczecinek okiem instruktora nauki jazdy

• Tv
Miasto z Wizją / 13.08.2021 / Komentarze
Marcin Płaszewski odwiedza z kamerą miasta w całym kraju. Teraz wpadł również nad Trzesiecko

Od ponad czterech lat osoby chcące zdać egzamin na prawo jazdy nie muszą już – tak, jak to było wcześniej – jeździć w tym celu do Piły lub Koszalina. Od kwietnia 2017 roku taką możliwość maja również w Szczecinku. Od czasu, kiedy nasze miasto stało się kolejnym ośrodkiem udostępniającym przyszłym kierowcom zbycie „prawka”, to właśnie Szczecinek często jest wybierany przez nich jako miejsce, gdzie zarówno odbywają kursy, jak i później przystępują do egzaminów. Z możliwości tej korzystają nie tylko sami mieszkańcy, ale także całe grono przyjezdnych osób, którzy pewniej i bezpieczniej czują się za kółkiem w mniejszym mieście.

Egzamin na prawo jazdy w szczecineckiej filii ZORD zdaje średnio co druga osoba przystępująca do sprawdzenia przez egzaminatorów jej umiejętności „za kółkiem”. Czy w Szczecinku łatwo jest zdać prawo jazdy? Większość mieszkańców, którzy na co dzień poruszają się swoimi samochodami po naszych ulicach, z pewnością odpowiedziałaby twierdząco na to pytanie.

A jak szczecineckie ulice w tym kontekście widzą przyjezdni? W serwisie YouTube na kanale „Świat okiem instruktora” prowadzonym przez Marcina Płaszewskiego regularnie pojawiają się filmy „drogowe” z różnych miejscowości naszego kraju. Tym razem odwiedził on także Szczecinek, a swoją wizytę postanowił uwiecznić na materiale wideo, opatrzyć komentarzem i podzielić się z internautami.

Tekst: Marzena Góra

Foto: screen filmu - S. Włodarczyk