Szczecinek uczci jubileusz 15-lecia obecności w Unii Europejskiej

Miasto z Wizją / 14.05.2019 / Komentarze
Uroczystości odbędą się w lipcu podczas X Festiwalu Balonowego

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował, że 2019 rok na Pomorzu Zachodnim będzie Rokiem Unii Europejskiej, z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do zjednoczonej Europy.

- Stąd też działania Sejmiku i zabezpieczenie stosownej kwoty na ten cel w tegorocznym budżecie województwa - mówi "Miastu z Wizją" Jakub Hardie-Douglas, radny Sejmiku.

Samorządy, które zdecydowały się uczcić swoją 15-letnią obecność w zjednoczonej Europie otrzymają dofinansowanie na zorganizowane jubileuszu w kwocie 10 tys. zł. Pieniądze pochodzą z kasy województwa.

Wśród nich jest Szczecinek. Miasto zdecydowało, że uroczystości uświetniające ten doniosły jubileusz będą miały miejsce nad Trzesieckiem podczas X Festiwalu Balonowego 5-7 lipca.