Szczecinek z nagrodą Związku Miast Polskich

Miasto z Wizją / 17.10.2017 / Komentarze
Konkurs "Samorządowy Lider Zarządzania"

Podczas obradującego w Krakowie I Kongresu Polityki Miejskiej Związek Miast Polskich nagrodził laureatów konkursów "Samorządowi Liderzy Zarządzania".

Konkursy były organizowane w latach 2004 - 2015. Początkiem był "Przyjazny urząd" oraz "Prorozwojowy samorząd". Później była m.in. oświata, służba zdrowia i pomoc społeczna. Do dwunastu edycji konkursów samorządy zgłosiły 675 praktyk.

Związek Miast Polskich postanowił wręczyć dyplomy dla miast, które przewinęły się w tych konkursach przez kilkanaście lat z podziękowaniem za wkład w funkcjonowanie ZMP.

Laureatami zostało 41 miast wśród nich Szczecinek - laureat konkursów: Samorządowy Lider Zarządzania 2008 w dziedzinie transportu oraz Samorządowy Lider Zarządzania 2009 w dziedzinie kultury.

Szczecinek znalazł się w zacnym gronie. Wśród laureatów są m.in.: Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gliwice, Koszalin, Kraków, Łódź, Olsztyn, Opole, Wrocław i Warszawa.

W Kongresie Polityki Miejskiej, który jest jednocześnie 15 Kongresem ZMP, odbywającym się w 100-lecie powstania organizacji, uczestniczą samorządowcy wszystkich szczebli, reprezentanci rządu, eksperci, przedstawiciele firm pracujących na rzecz miast oraz działacze organizacji pozarządowych.

Tekst: Sławomir Włodarczyk