Szczecinek zmieni się w motoryzacyjną stolicę kraju

Miasto z Wizją / 21.07.2020 / Komentarze
Za kilka dni zjadą do nas rajdowcy biorący udział w kolejnym rajdzie Baja

Za kilka dni Szczecinek kolejny raz zmieni się w motoryzacyjną stolicę kraju. To za sprawą zorganizowania w naszym mieście tegorocznej odsłony jednej z największych imprez tego typu, skupiającej najlepszych – i oczywiście najszybszych – kierowców w Polsce.

Mowa o kolejnej odsłonie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, która odbędzie się właśnie nad Trzesieckiem. Przygotowania do tego wydarzenia nabierają tempa. Początkowo miało się ono odbyć w pierwszym tygodniu czerwca. Jednak z powodu ogłoszonego stanu epidemiologicznego termin ten musiał zostać odwołany. Organizatorzy wyznaczyli jednak nową datę. Rajdowcy planują u nas gościć w dniach 24-25 lipca.

- Ten rajd będzie jednym z pierwszych rajdów w Europie, otwartym dla wszystkich zawodników z Unii Europejskiej, co będzie dla nich świetną okazją do pierwszego starcia z rywalami w opóźnionym sezonie. Samochody, SSV, motocykle i quady mogą w nim rywalizować w kilku narodowych seriach, a także w Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej FIA-CEZ - czytamy na stronie organizatorów. - Baja Szczecinek jest kompaktowym rajdem, z dwoma dniami ścigania na 5 oesach, zlokalizowanych w pięknym regionie Pomorza Zachodniego.

- Jako że świat wraca do życia, a wiele granic zostało otwartych, jest także zielone światło dla rajdów cross-country. Baja Szczecinek nie tylko otworzy Mistrzostwa Polski, Czech, Węgier oraz Strefy Europy Centralnej, ale będzie także jednym z pierwszych rajdów terenowych w Europie! Dosłownie odmrozi rajdy w tej części świata, dając zawodnikom możliwość poczucia wreszcie żaru ścigania.

Tym samym szczecinecka odsłona tej corocznej imprezy będzie jedną z najważniejszych i najdłużej wyczekanych w tym sezonie.

Tekst: Marzena Góra

Foto:Andrzej Remus - Miasto z Wizją