SzLOT namawia na dorszową wyprawę

Miasto z Wizją / 03.11.2017 / Komentarze
Wielkie wędkarskie emocje na Bałtyku pewne "jak w banku"

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała kolejną atrakcję dla naszych wędkarzy - postanowiła zorganizować dorszowe połowy. Wędkarze będą mogli zmierzyć się z dorszami w towarzystwie Mistrza Europy i Polski w Wędkarstwie Morskim Mariusza Getki. Co zrozumiałe, zasięgnąć również rad naszego mistrza.

- Organizujemy wycieczki indywidualne oraz zorganizowane. Naszym portem docelowym jest Darłowo i najlepsze tam jednostki, czyli kutry Pilot 55 oraz Shanon. Swój kunszt szlifuje na nich nasza Kadra Narodowa - mówi "Miastu z Wizją" prezes SzLOT Mariusz Getka.

- Każdy, kto zasmakował tego sportu już wie, jaka to przyjemność, emocje i radość. Wędkarstwo morskie daje nie lada satysfakcję. To także wyzwanie dla naszych mięśni, bo wyciągnięcie ryby z głębokości nawet 50-60 m wymaga sporej siły, kondycji, a przede wszystkim wytrzymałości. To niepowtarzalne uczucie, kiedy uda nam się wyłowić rybę z dna Bałtyku i szczęśliwie wciągnąć ją na pokład kutra, męcząc się przy tym okrutnie. Każdy, kto jeszcze nie zasmakował tego sportu powinien to zrobić, powinien, choć raz w życiu stoczyć prawdziwą walkę z Panem Dorszem – królem Bałtyku.

Plan wyjazdu dla grup zorganizowanych przedstawia się następująco:

5.30 – przyjazd oraz zaokrętowanie uczestników
6.00 – wypłynięcie z portu Darłowo
10.45-11.15 – ciepły posiłek
16.00 - powrót do portu, zakończenie rejsu i zejście na ląd

Czas potrzebny na dotarcie do łowiska uzależniony jest od miejsc bytowania ryb (od 45 minut do 2 godzin).

Rzecz jasna za bałtycką wyprawę na dorsza trzeba zapłacić. Oto cennik.

Koszt wycieczki - rejs 10 godz.:

160 zł/ os. – dojazd we własnym zakresie.
200 zł/os. - z transportem (tylko w przypadku kompletu uczestników).

Wędkowanie na Bałtyku będzie miało miejsce w niedzielę 19 listopada.

- To z pewnością będzie wędkarska atrakcja, dlatego też liczba miejsc jest ograniczona. Tym bardziej, że kuter Pilot 55 może zabrać na pokład maksymalnie 17 wędkarzy, a kuter Shanon 18 wędkarzy - dodaje M. Getka.

By wyrazić akces na udział w poszczególnych rejsach, trzeba wysłać maila na adres: sekretariat@szlot.pl lub dzwoniąc pod nr tel. 731 989 498.

- Wpłat prosimy dokonywać na 2 tygodnie  przed terminem rejsu, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym na poniższe konto:

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna

ul. Piłsudskiego 378-400 Szczecinek

Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie o/Szczecinek

Nr konta 86 8566 1042 0500 5231 5004 0001,

lub osobiście w naszej siedzibie - kończy nasz rozmówca.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Mariusz Getka