SzLOT oddał powiatowi łodzie, samochód i meble

Miasto z Wizją / 20.09.2016 / Komentarze
Najpewniej trafią one na wyposażenie CEEiRJ

Przyszłość Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej od dłuższego już czasu stoi pod dużym znakiem zapytania. Trudno dziś orzec, czy instytucja ta ma jeszcze rację bytu nad Trzesieckiem. Póki co wraz z końcem wakacji oficjalnie przestała istnieć Academia Nautica, podlegająca właśnie SzlOT-owi. To zrodziło wątpliwości, czy sama organizacja również nie powinna być rozwiązana.

Obecnie powiat, który nie przedłużył ze SzLOT-em umowy na świadczenie zajęć pozalekcyjnych, przejmuje całe mienie ruchome, które zostało przekazane stowarzyszeniu. W minionym tygodniu, 13 września pomiędzy powiatem a stowarzyszeniem został sporządzony protokół zdawczo-odbiorczy. Zgodnie z nim powiat przejął wszystkie pozostałe składniki majątkowe wcześniej użyczone SzLOT-owi. Mowa m.in. o samochodzie Opel Vivaro, łodziach żaglowych i pozostałym sprzęcie pływającym, przyczepie podłodziowej czy meblach.

Docelowo mienie to ma trafić na wyposażenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Tym samym dyrektor CEEiRJ zabezpieczył wspomniane przedmioty, a także zwrócił się z prośbą do starostwa o ich nieodpłatne przekazanie na rzecz zarządzanej przez niego placówki.

Tekst: Marzena Góra