Szpital z nowymi aparatami USG

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 24.04.2018 / Komentarze
Jeden z nich wykorzystywany jest w szpitalnej pracowni, a drugi w poradniach specjalistycznych

Szczecinecki szpital od wielu już lat dba o to, aby wciąż poszerzać swoją ofertę, a także aby wszelkie badania diagnostyczne wykonywane były na wysokiej klasy urządzeniach. Dlatego też właściwie nie ma roku, w którym placówka nie wzbogacałaby się o kolejne sprzęty. Nie inaczej jest i tym razem. Miejski szpital został w ostatnim czasie wyposażony w dwa nowe ultrasonografy LOGIQ S8. Jeden z nich trafił do szpitalnej pracowni USG, a drugi jest wykorzystywany w gabinecie do badań USG przy poradniach specjalistycznych mieszczących się przy ul. Kościuszki 38. W szpitalnej pracowni zastąpił on aparat z 2012 r, natomiast w pracowni przy poradniach – aparat z 2010 r. Tym samym jakość obrazowania oraz możliwości diagnostyczne uległy ogromnej poprawie. Łączna kwota inwestycji to 463 833 zł.

- Nowe urządzenia charakteryzuje ergonomiczna oraz kompaktowa budowa. To jednocześnie lekki i niewielki sprzęt, wyposażony w 19″ monitor LCD oraz nagrywarkę DVD z obrazowaniem 2D i 3D - mówi nam Tomasz Jagoszewski, kierownik ds. Administracyjnych, Rozwoju i Zakupów ze Szpitala w Szczecinku. – To aparat przeznaczony do pracy w specjalistycznych gabinetach kardiologicznych, usg ogólnych, naczyniowych, ortopedycznych, endokrynologicznych i innych, który idealnie pełni swoją funkcję nawet w mniejszych pomieszczeniach.

-  Aparat umożliwia przeprowadzenie precyzyjnych badań na pacjentach o różnej budowie ciała. Jest to uniwersalny i niezastąpiony w wielu sytuacjach sprzęt, który zdobył ogromne zainteresowanie na polskim i zagranicznym rynku. Bogate wyposażenie oraz zastosowanie nowoczesnych technologii w systemie pozwala wykorzystywać ten sprzęt zarówno w badaniach ogólnych, jak i specjalistycznych. Jest to aparat ultrasonograficzny o szerokim spektrum zastosowań. Wykorzystanie tego sprzętu zapewni szybkie skanowanie z zastosowaniem funkcji nowej generacji - dodaje.

Jak wylicza nasz rozmówca nowe szpitalne aparaty USG cechują się m.in. najlepszym widokiem dzięki możliwości łączenia w rzeczywistym czasie kilku obrazów pozyskanych pod różnymi kątami oraz wiernym ukazaniem hemodynamiki i bezpośredniej wizualizacji przepływu krwi bez ograniczeń zależnych od technik dopplerowskich. Ponadto sprzęt ten pozwala na śledzenie końca wprowadzanej igły, na obrazowanie elastograficzne, na wykonanie jeszcze dokładniejszych badań z kontrastem, a także posiada system wspomagający rozdzielczość kontrastu oraz utrzymanie wyglądu tkanki, jak również poprawiający rozdzielczości i rozszerzający możliwości płytkiego i głębokiego skanowania. Pozwala on jednocześnie na skrócenie czasu badania, a nawet na porównanie bieżących wyników z obrazami historycznymi już w tracie trwania badania.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Tomasz Jagoszewski