Szykuje się widowisko rodem nie z tej ziemi

• Tv
Miasto z Wizją / 21.08.2017 / Komentarze
Burmistrz: Będzie to największy koncert metalowy w Polsce w tym roku. Oczywiście dzięki temu m.in., że wystąpi Behemoth, który daje tylko dwa koncerty w kraju, w tym jeden w Szczecinku

Kilkanaście dni dzieli nas od największej metalowej imprezy w regionie, która od kilku lat regularnie odbywa się w Szczecinku. Na to wydarzenie z niecierpliwością czekają wszyscy miłośnicy mocnych brzmień i fani szczecineckiej Materii. Ci zapowiadają swój przyjazd nawet z całego kraju, aby w sobotę, 2 września wziąć udział w kolejnej, szóstej już edycji festiwalu Materiafest.

Tegoroczna odsłona metalowego festiwalu będzie jednak nieco różniła się od poprzednich edycji i z całą pewnością na długo zapadnie w pamięci jej uczestników. To za sprawą gwiazd dużego formatu, które postanowiły pojawić się na szczecineckiej scenie. Sama impreza – z racji swej szerokiej formuły – została przeniesienia spod stóp wieży Bismarcka na plac koncertowy na osiedlu Zachód, a wstęp na nią w tym roku będzie biletowany.

Tym razem przed szczecinecką (i nie tylko) publicznością zagrają jedne z najbardziej rozpoznawalnych zespołów tego gatunku.  Oprócz oczywiście gospodarza festiwalu, czyli Materii, na scenie zobaczymy także m.in. zespół Behemoth. Decyzja ta wyjątkowo przypadła do gustu wszystkim fanom ostrej muzyki, którzy już od wielu miesięcy zapowiadają przyjazd do Szczecinka, aby tu bawić się z nami podczas tego wydarzenia. Tym bardziej, że również pozostała „obsada” festiwalu Materiafest wywołała nieskrywaną radość wśród osób zainteresowanych imprezą. Tego dnia na szczecineckiej scenie usłyszymy także popularny zespół Riverside, serwujący muzykę z pogranicza rocka i progresywnego metalu oraz równie znaną i docenianą przez fanów gatunku grupę Illusion.

To jednak nie koniec jeżeli chodzi o sceniczną „obsadę” festiwalu. Zobaczymy także zespół Spatial, stylistycznie prezentujący różnorodność gatunku metalu oraz zespół Koronal - tworzący nowoczesną muzyczną mieszankę z pogranicza death i progressive metalu, czerpiąc jednocześnie inspiracje z wielu różnych gatunków. Podczas festiwalu wystąpi przed nami także zespół Retrospective, który „z powodzeniem łączy bardziej drapieżne oblicze prog metalu, z rozmarzoną melodyjnością art rocka” a także zespół Shinigami, gdzie członkowie renomowanych zespołów, takich jak MaYaN, Orphanage, Bleeding Gods, Tribal Spirits and Silicon Head połączyli siły, tworząc nowy death trashowy band Shinigami.

- To będzie na pewno wielkie wydarzenie. Myślę, że to jest taka muzyka, że niezależnie od pogody ludzie przyjadą na ten koncert. Tym bardziej, że jest to impreza biletowana, więc pogoda nie powinna nikogo odstraszyć. Sprzedano już parę tysięcy biletów, a akcja promocyjna właściwie dopiero się rozpoczęła – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Będzie to chyba największy koncert metalowy w Polsce w tym roku. Oczywiście dzięki temu m.in., że wystąpi Behemoth, który daje chyba tylko dwa koncerty w kraju, w tym jeden w Szczecinku, a tak cały sezon spędza w Stanach Zjednoczonych.

Trzeba przyznać, że odbywająca się w całym kraju akcja promocyjna zachęcająca do udziału w tym wydarzeniu, prowadzona jest na olbrzymią skalę. Rozgłos też niewątpliwie zapewnia petycjom i protestom, jakie kilka miesięcy temu odbywały się w naszym mieście przeciwko występowi Behemotha na szczecineckiej scenie. Ci, którzy do tej pory nie słyszeli o Materiafest, z pewnością dowiedzą się o imprezie dzięki licznym artykułom w ogólnopolskiej prasie promującym to wydarzenie oraz dziesiątkom bilbordów, które już pojawiły się w wielu miastach. Koncert poprzedzony zostanie także konferencją prasową, która odbędzie się 30 sierpnia w Warszawie z udziałem m.in. Adama Darskiego oraz burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa.

- Odbędzie się duża konferencja prasowa, w której będę miał przyjemność uczestniczyć razem z panem Adamem Darskim, podczas której będziemy m.in. mówili o tym, dlaczego tego typu koncerty powinny się odbywać. Przynajmniej ja chcę powiedzieć, że nie zgadzam się z cenzurowaniem czegokolwiek, bo ja cenzurę już przeżyłem. Także będę wszystkich zapraszał do Szczecinka niezależnie od tego, czy tego typu muzykę lubię czy nie, ponieważ to jest już zupełnie inny temat.

- Ruszyła już także akcja promocyjna. W jej ramach we wszystkich większych miastach eksponowane są wielkopowierzchniowe bilbordy. Będzie ich chyba 115 - m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie czy Trójmieście. Czyli ta akcja będzie zakrojona na szeroką skalę, co jest też związane z tym, że bardzo nas wspierają nasi patroni medialni, a tych jest dwóch – „Gazeta Wyborcza” oraz Antyradio. Także szykuje się świetna impreza. Ci, którzy lubią ten rodzaj muzyki, zapraszam 2 września na koncert. Akcja promocyjna będzie widoczna w całym kraju i myślę, że tym razem będziemy mieli tutaj rzeczywiście fantów tej ciężkiej muzyki z różnych zakątków Polski i pewnie nie tylko z Polski – dodaje burmistrz.

Bilety na to wydarzenie są dostępne m.in. poprzez platformę Ticketpro, która prowadzi sprzedaż biletów na festiwal m.in. poprzez Empiki. Ich dystrybucja odbywa się również poprzez strony internetowe e-bilet.pl oraz kupbilecik.pl.

Tekst: Marzena Góra

Foto: SAPiK