Tak się "bawią" młodzi ludzie

• Tv
Miasto z Wizją / 12.05.2016 / Komentarze
Połamać ławkę, kopnąć kosz na śmieci, wybić szybę, złamać drzewko

O aktach wandalizmu, których dopuszczają się zazwyczaj młodzi, ale też bardzo młodzi mieszkańcy Szczecinka, piszemy w cotygodniowych raportach z działalności Straży Miejskiej. Niestety, do takich zdarzeń dochodzi niemal codziennie. A to "poleci" szyba w przystanku autobusowym, a to poranny spacerowicz zauważy w parku nową, ale już połamaną ławkę, a to jakiś młodzieniec z nadmiarem energii (niepozytywnej" wyżyje się na koszu na śmieci.

Na całe szczęście ulice Szczecinka są coraz lepiej monitorowane. W rozmowie z nami strażnicy miejscy podkreślają, że obserwatorzy monitorów z obrazem rejestrowanym przez monitoring, na zauważone nieprawidłowości reagują bardzo szybko. Załoga radiowozu patrolującego w nocy ulice naszego miasta otrzymuje taki sygnał niemal natychmiast.

Tak było też w przypadku interwencji podjętej przez strażników przy ul. Lipowej - w niedzielę 8 maja o godz. 2.45.

- Operator monitoringu zauważył młodych mężczyzn, z których jeden niszczył drzewko łamiąc jego koronę oraz słupek podpierający. Strażnicy ujęli sprawcę na miejscu zdarzenia - mówi "Miastu z Wizją" zastępca komendanta SM Jolanta Siemaszko.

Od siebie dodajmy, że sprawca aktu wandalizmu za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym.

Tekst: Sławomir Włodarczyk
Foto/video: Straż Miejska