Tak się bawiliśmy cz. 10

• Tv
Miasto z Wizją / 05.09.2020 / Komentarze
III Szczecineckie Spotkanie z Folklorem

Tegoroczne wakacje zdecydowanie różniły się od tych w poprzednich latach. Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego nie tylko uderzyło w przedsiębiorców, uczniów i ich rodziców oraz w rozmaite gałęzie gospodarki, ale także spowodowało odwołanie niemal wszystkich kulturalno-rozrywkowych wydarzeń. Odczuli to również mieszkańcy Szczecinka. Wiele cyklicznych muzycznych i rozrywkowych wydarzeń, na których bawiliśmy się w poprzednich latach w letnim sezonie, w tym roku się nie odbędzie. Część z nich zostało odwołanych, inne nie zdążyły jeszcze nawet wyjść spoza sfery planów.

Jednak tego lata mieliśmy okazję spotkać się w większym gronie nad Trzesieckiem na jednym z dużych rozrywkowych wydarzeń. Być może kolejna taka szansa pojawi się dopiero za rok. A tymczasem warto przypomnieć sobie, jak szczecinecczanie bawili się w poprzednich latach. Przenieśmy się w nieodległą przeszłość – do lipca 2017 roku. Wtedy też odbyło się III Spotkanie z Folklorem.

Podczas przeglądu na szczecineckiej scenie zaprezentowało się szesnaście zespołów, z których każdy zaśpiewał przed publicznością po trzy wybrane utwory. Wśród repertuaru nie zabrakło zarówno tych najbardziej popularnych ludowych piosenek, jak i tych nieco mniej znanych. Pojawiła się także piosenka o… Szczecinku. Tą uroczył nas zespół Swojaki z Sitna, organizator przeglądu, który tym muzycznym akcentem otworzył całą imprezę. Tego dnia gościliśmy głównie zespoły działające na terenie powiatu szczecineckiego, ale przyjechały do nas grupy także ze Złocieńca, Machowa czy Świdwina.

Tekst: Marzena Góra

Wideo: Andrzej Remus