Tak się bawiliśmy cz. 9

• Tv
Miasto z Wizją / 28.05.2022 / Komentarze
III Dixie Rajd Old Mobile

Wakacje tuz, tuż, pierwsza wielka impreza plenerowa (Lato na MAXXXa) już za kilka tygodni. A tymczasem warto przypomnieć sobie, jak szczecinecczanie bawili się w poprzednich latach. Przenieśmy się w nieodległą przeszłość – do lipca 2017 roku. Wtedy też odbył się koncert zespołu Dixie Band.

Szczecinecki zespół jazzowy Dixie Band zaprosił mieszkańców na III edycję imprezy przebiegającej pod nazwą Dixie Rajd Old Mobile. Tym samym kolejny raz na jeden dzień mogliśmy przenieść się do lat 20. – 30. XX w., aby spędzić czas wśród wyjątkowych, unikatowych pojazdów, które kilkadziesiąt lat temu można było spotkać na ulicach. Wszystko to oczywiście z jazzem w tle. III Dixie Rajd Old Mobile rozpoczął się  paradą oraz przejazdem pojazdów deptakiem od CH Aria w kierunku muszli koncertowej.

Poranne spotkanie na deptaku było zaledwie wstępem do trwających przez cały dzień wydarzeń odbywających się w ramach III Dixie Rajd Old Mobile. Przed południem kolekcjonerskie pojazdy można było spotkać m.in. na placu Kamińskiego, skąd wyruszyły w kierunku os. Zachód oraz na Mysią Wyspę. Później pojawiły się one w Muzeum Regionalnym. Z kolei wieczorem na muszli koncertowej odbył się koncert zespołu Dixie Band.

Redakcja MzW