Taka noc zdarza się raz w roku

Miasto z Wizją / 10.05.2021 / Komentarze
Noc Muzeów w Szczecinku. Tym razem wydarzenie będzie miało skromniejszą formułę

Od wielu już lat w jedną z majowych nocy muzea w całym kraju pozostają otwarte dłużej niż zazwyczaj, umożliwiając wszystkim chętnym późnowieczorne lub nocne zwiedzanie. Na wszystkich gości czeka zazwyczaj również mnóstwo innych atrakcji. Mowa oczywiście o Nocy Muzeów – wydarzenia, do którego corocznie równie chętnie włącza się nasze szczecineckie Muzeum Regionalne.

Niestety w tym roku z powodu pandemii i wciąż licznych obowiązujących obostrzeń wydarzenie to nie może odbyć się w znanej nam dotychczas formie. Nie oznacza to jednak, że nasi muzealnicy nie przyłączą się do tej akcji. Wręcz przeciwnie. Do późnych godzin będą oni czekali tu na wszystkich zwiedzających.

- Szykujemy rodzaj Nocy Muzeów. Odbędzie się ona w Szczecinku 15 maja, czyli już niebawem – mówi Ireneusz Markanicz, dyrektor Muzeum Regionalnego. - Jednak tym razem nie możemy liczyć na duże wydarzenia gremialne ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii. W jednym czasie w naszym Muzeum Regionalnym nie może przebywać więcej, niż 25 osób. To są wytyczne wynikające z metrażu przeznaczonego dla publiczności.

- Ale to nie wyklucza tego, że muzeum nie może sobie w tę sobotę 15 maja popracować do północy. Zamierzamy być tego dnia w pracy do godz. 24.00 i w ten sposób będzie można w nocy zwiedzić nasze muzeum regionalne. 15 maja zapraszamy wszystkich, żeby popołudniu lub wieczorem odwiedzić nasze wystawy czasowe oraz stałe – dodaje nasz rozmówca. /zr/