Takie "cacko" ma przyjechać do Szczecinka

Miasto z Wizją / 26.09.2017 / Komentarze
Hybryda zawiezie nas do Szczecina, Piły, Poznania, Słupska i Ustki. Takie są plany

Spółka samorządowa Przewozy Regionalne jest w coraz lepszej kondycji finansowej. Nic, zatem dziwnego, że myśli o wymianie i unowocześnianiu taboru przewożącego pasażerów.

W niedalekiej przyszłości na tory mają wyjechać m.in.… pociągi hybrydowe, zdolne jeździć zarówno pod siecią trakcyjną, jak i przy wykorzystaniu silnika spalinowego. Wstępnie planuje się, że hybryda mogłaby przewozić pasażerów na szlakach ze Szczecinka do Szczecina, Piły, Poznania oraz przez Słupsk do Ustki.

Jak poinformował portal rynek-kolejowy.pl, wstępnie określono zapotrzebowanie na około 30 takich pojazdów. Spółka chciałaby najpierw taki tabor przetestować.

- Hybrydowy zespół trakcyjny wyprodukowany przez Newag składać się będzie z trzyczłonowego elektrycznego zespołu trakcyjnego zasilanego przez klasyczny układ napędowy z sieci 3 kV DC oraz członu zasilającego dołączanego za pomocą sprzęgu Scharfenberga - podaje portal.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Newag