"Taktyk" zaprasza na szachowe Mistrzostwa Szczecinka

Miasto z Wizją / 29.06.2016 / Komentarze
Królewskie boje na parkowej szachownicy

To prawdziwa gratka dla miłośników królewskiej gry. Towarzystwo Szachowe "Taktyk" Szczecinek - z okazji Imienin Miasta - po raz pierwszy organizuje Mistrzostwa Szczecinka w Szachach Parkowych.

Szachownic "pod chmurką" w Parku Miejskim mamy dwie - koło Półwyspu Tajwan i przy Zamku Książąt Pomorskich. Szczecineccy szachiści zdecydowali, że historyczne boje na parkowej szachownicy rozegrane zostaną przy "Tajwanie".

Spotkanie organizacyjne chętnych do stoczenia pojedynków królów, królowych, wież, gońców, skoczków i pionków, rozpocznie się w sobotę 2 lipca o godz. 16. Tam też prezes "Taktyka", wielokrotny szachowy mistrz Szczecinka Henryk Lisiński udzieli szczegółowych informacji w sprawie szachowych rozgrywek "pod chmurką".