Tańcem zaprotestowały przeciwko przemocy

• Tv
Miasto z Wizją / 19.02.2024 / Komentarze
Szczecinecka odsłona ogólnoświatowej akcji „One Bilion Rising”

W ramach międzynarodowej akcji One Bilion Rising („Nazywam się Miliard”) Szczecinek zalał róż. W czwartek, 15 lutego, na Placu Wolność zgromadziła się grupa kobiet, by zaprezentować taniec. Zapoczątkowana w 2011 roku inicjatywa jednoczy ludzi na całym świecie, aby wesprzeć tych, którzy potrzebują pomocy oraz by sprzeciwiać się przemocy w każdej postaci.

Kolejna edycja TAŃCA PRZECIW PRZEMOCY przyciągnęła wielu zainteresowanych, którzy oglądali i nagrywali występ, a kilka osób postanowiło nawet dołączyć do występujących.

Wspaniała akcja odbyła się w kraju w kilkudziesięciu miejscowościach.

W Polsce za koordynację akcji odpowiada Fundacja Feminoteka, a w okolicy Szczecinka jest to nieformalna grupa Nazywam się Miliard/One Billion Rising SZCZECINEK (pracownice socjalne, pedagożki, terapeutki i antyprzemocowe aktywistki).

HASŁO AKCJI: Tylko Tak oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt.

Doznajesz Przemocy? Jesteś jej świadkiem? ZADZWOŃ!
Czasem telefon ratuje życie

94 37 280 11 Zespół Interdyscyplinarny Miasta Szczecinek