Targi Edukacji i Pracy w Kronospan Design Center

Miasto z Wizją / 05.12.2019 / Komentarze
W wydarzeniu licznie wzięła udział młodzież szczecineckich szkół średnich

Dziś (środa 4.12) firma Kronospan gościła uczestników 18 Środkowopomorskich Targów Edukacji i Pracy GlobalLogic Job Fair. Stoiska zlokalizowano w hali Kronospan Design Center.

Wydarzenie zgromadziło wielu gości. Licznie przybyła też młodzież szczecineckich szkół średnich. Było po co, bo atrakcji było moc. Gości przywitała Prorektor ds. Kształcenia Politechniki Koszalińskiej prof. nadzw. dr hab. Danuta Zawadzka.

- Celem wydarzenia jest nie tylko prezentacja aktualnych ofert zatrudnienia, praktyk i staży, ale także wymiana informacji, dotyczących rynku pracy b- mówi "Miastu z Wizją" Beata Rafalo, rzecznik prasowy firmy Kronospan.

- Środkowopomorskie Targi Edukacji i Pracy stały się już tradycją i wizytówką organizatora - Politechniki Koszalińskiej. Kronospan od kilku lat ściśle współpracuje z uczelnią, czego efektem jest między innymi utworzenie kierunku Inżynierii i Automatyzacji w Przemyśle Drzewnym, filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku.

Warto podkreślić, że tegoroczna edycja targów odbywa się w czterech najważniejszych miastach Pomorza Środkowego: w Kołobrzegu, Słupsku, Koszalinie oraz w Szczecinku.

Młodzież goszcząca na Targach mogła nie tylko poznać aktualne oferty zatrudnienia, praktyk i staży, ale też uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach, m.in. w badaniu predyspozycji zawodowych, pokazie dronów, gry miejskiej czy też wziąć udział w teście na rozpoznawanie zapachów i barw.

Młodzi ludzie - przyszli studenci mogli się również zapoznać z możliwościami jakie dają kształcenie na rozmaitych kierunkach Politechniki Koszalińskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.

Jak podkreślili organizatorzy, targi pracy są dla poszukujących pracy uczniów, studentów, absolwentów i osób, szukających pracy dorywczej szansą na zdobycie zatrudnienia. Dla wystawców to okazja do zaprezentowania swojej firmy na lokalnym rynku pracy oraz poznania oczekiwań i potrzeb potencjalnych pracowników, zaś dla przedsiębiorców - świetne miejsce do nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Warto też wspomnieć, że podczas dzisiejszych targów swoją ofertę zatrudnienia i rozwoju zawodowego przedstawiły, m.in. GlobalLogic S.A, Espersen Polska czy Jeronimo Martins Polska.