Technologia recyklingu za 20 mln euro

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.02.2016 / Komentarze
Recykling drewna poużytkowego w Kronospan Szczecinek video
W grudniu w siedzibie firmy Kronospan Szczecinek odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli prof. nadzw. dr hab. inż. Zenon Tartakowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina oraz Zbigniew Klugiewicz, kierownik ds. ochrony środowiska firmy Kronospan. Głównym tematem konferencji prasowej, było przekazanie informacji dotyczącej technologi recyklingu wykorzystywanej w szczecineckiej fabryce. 
 
Recykling to obowiązek i konieczność. Obowiązek bo należy przestrzagać przepisów, a konieczność bo należy myśleć o przyszłości. Jeśli dzisiaj wykorzystamy wszystkie materiały to co zostanie dla przyszłych pokoleń. Trzeba myśleć, że ilość ludzi na świecie wzrasta, a wszycy chcą mieć dobrze. Jedynym realnym sposobem jest, wykorzystanie racjonalne tego co już raz zostało zrobione. Należy dać tym materiałom jeszcze jedną szanse życia. My tego nie tworzymy, to już jest wszystko opracowane i wykorzystywane w karajach wysoko uprzemysłowionych. Firma Kronospan postępuje zgodnie z zasadami współczesnego świata. Wykorzystuje jak najwięcej tego co już zostało raz użyte  - mówił prof. nadzw. dr hab. inż. Zenon Tartakowski
 
Drewno poużytkowe to palety, bębny po kablach, skrzynki oraz stare meble. Zakupowany materiał musi spełniać takie wymagania, aby wyprodukowana z niego płyta również spełniała konieczne warunki. Zarówno higieniczne, jak i mechaniczne. Na chwile obecną udział drewna poużytkowego to zaledwie kilka procent. Będziemy sumiennie dążyć do tego, by osiągnąć 30 % - mówił Zbigniew Klugiewicz, kierownik ds. ochrony środowiska firmy Kronospan.
 
Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego, który w sposób szczegółowy ukazuje istotę recyklingu drewna poużytkowego w Kronospan Szczecinek. Film zrealizowany został przez tvasta.