Tego lata nasz region wybrało mnóstwo turystów

Miasto z Wizją / 16.09.2020 / Komentarze
Prezes SzLOT Mariusz Getka: Znalezienie miejsca noclegowego w wakacje graniczyło niemal z cudem

Tegoroczne wakacje zdecydowanie różniły się od tych w poprzednich latach. Tym razem, z powodu pandemii, wiele miejsc stało się nieosiągalnych do odwiedzenia. Często też zagraniczne wyjazdy wzbudzały obawy wśród osób szukających miejsca na letni wypoczynek, że postanowili oni poszukać ciekawych lokalizacji we własnym kraju. Część z nich – jak się okazało – swój wolny wakacyjny czas postanowiła spędzić w naszym regionie.

- Podczas tegorocznych wakacji nasz region odwiedziło naprawdę bardzo dużo turystów – mówi „Miastu z Wizją” Mariusz Getka, szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. - To nie jest żadna tajemnica, że znalezienie miejsca noclegowego w wakacje graniczyło niemal z cudem. Czyli wydarzyło się to, o czym mówiliśmy po wybuchu pandemii. Nastąpiła zmiana preferencji potencjalnych turystów. Zostało to też potwierdzone przez panią burmistrz Bornego Sulinowa, z którą rozmawialiśmy. Urząd Marszałkowski też zauważył, że jest duże zainteresowanie naszym regionem.

Turyści, którzy podczas tegorocznych wakacji odwiedzili nasze miasto, mogli także liczyć na szereg zniżek. I chętnie z tej opcji korzystali. Przypomnijmy, że wraz z początkiem lipca w naszym mieście uruchomiony został program partnerski pod nazwą „Szczecinecka Karta Gościa”. Gwarantuje ona odwiedzającym nasze miasto turystom szereg atrakcyjnych zniżek na rozmaite atrakcje i usługi.

- Jeżeli chodzi o kartę turysty, to zainteresowanie nią również było duże. Na tyle, że musieliśmy uzupełniać jej braki w hotelach. Ludzie się nią posługiwali. Wiemy to z informacji zwrotnych chociażby z lokali gastronomicznych i od innych naszych partnerów. Natomiast czy była ona tym elementem, który sprawiał, że oni tu przyjeżdżali? Myślę, że nie. Natomiast była fajnym dodatkiem dla tych, którzy zdecydowali się na wypoczynek w naszym mieście. I być może to skłoni ich do tego, żeby przyjechać do nas również w przyszłym roku. Mam nadzieje, że tak się stanie – dodaje nasz Mariusz Getka.

Koniec wakacji nie oznacza jednak końca turystycznego sezonu w Szczecinku. Jak powiedział nam nasz rozmówca, w najbliższych miesiącach swój przyjazd nad Trzesiecko zaplanowało także sporo osób będących pasjonatami wędkarstwa. Dla nich sezon trwa nieco dłużej. Co więcej, oni również będą mogli skorzystać ze zniżek przysługujących posiadaczom Szczecineckiej Karty Gościa.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk