Teren po dworcu PKS sprzedany za ponad 1,8 mln zł

Miasto z Wizją / 17.10.2016 / Komentarze
Akt notarialny został podpisany. Właścicielem nieruchomości od kilku dni jest firma Urbaniak Inwestycje

Jak już informowaliśmy, teren po byłym dworcu PKS znajdujący się przy ul. Kaszubskiej, znalazł nabywcę. Na zakup atrakcyjnie położonej nieruchomości zdecydowała się firma Urbaniak Inwestycje Sp z o.o. W piątek, 14 października pomiędzy inwestorem a Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej został sporządzony akt notarialny. Tym samym firma z Chojnic stała się już oficjalnym właścicielem nieruchomości przy ul. Kaszubskiej.

- Teren został sprzedany dla Urbaniak Inwestycje Sp. z o. o.  z siedzibą w miejscowości Charzykowy za cenę blisko 1 mln 824 tys. zł brutto – mówi nam Halina Mozolewska, prezes PKS Szczecinek.

Wiadomo już także, co w najbliższych latach powstanie na działce po byłym dworcu. - Na wspomnianej nieruchomości, Firma Urbaniak planuje propozycję budowy kolejnych, atrakcyjnych pod względem architektonicznym, lokali mieszkalnych oraz wykorzystanie terenu zgodnie z jego przeznaczeniem dokładniej opisanym w miejscowym planie zagospodarowania – mówi nam Joanna Matysiak z firmy Urbaniak Inwestycje.

Przypomnijmy, że firma Urbaniak już wcześniej prowadziła inwestycje w naszym mieście. To ta sama, która odrestaurowała, przebudowała i zaadoptowała na mieszkania wiekowy koszarowiec stojący przy ul. Polnej. Do niej należy także trzykondygnacyjny apartamentowiec, który właśnie powstaje przy zbiegu ulic: Karlińskiej i Kościuszki, w samym rogu osiedla Generalskiego. Tu mieszkania rozeszły się w mgnieniu oka, a chętnych na ich zakup było więcej, niż dostępnych lokali. Teraz osoby, które nie „załapały” się na mieszkania na os. Generalskim, będą miały okazję nabycia podobnych w ścisłym centrum miasta. Jak się dowiedzieliśmy, podobna inwestycja ma zostać zrealizowana właśnie na placu po byłym dworcu PKS.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk