Tragedia na przejściu i skok na laptop

Miasto z Wizją / 11.02.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

Jak powiedziała nam rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, w niedzielę (8.02) na ul. Sikorskiego doszło do tragicznego wypadku.

- Jadący Fiatem Punto ul. Sikorskiego w kierunku ul. Pilskiej mężczyzna na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił dwie kobiety - mówi "Miastu z Wizją" A. Matys. - Starsza z kobiet (52 lata) z urazem biodra została przewieziona do szpitala w Szczecinku. Z kolei młodsza (24 lata) w stanie krytycznym została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie. Sprawca wypadku był trzeźwy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego szczecineckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 25 lat. Wykorzystując oni nieobecność swojego sąsiada w swoim mieszkaniu, weszli do środka - na parterze (uczynili to przez otwarte okno) i ukradli laptop o wartości (jak wycenił właściciel) 2 tys. zł.

- Łup szybko upłynnili za zaledwie 300 zł - dodaje A. Matys. - Dzięki sprawnej akcji policjantów obaj szybko zostali zatrzymani. Laptop odzyskaliśmy i zwróciliśmy jego właścicielowi. Rabusie noc spędzili w areszcie. Usłyszeli już zarzuty. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.