Trwa akcja na rzecz schroniska

Miasto z Wizją / 21.06.2018 / Komentarze
Każdy może wesprzeć szczecineckie bezdomne koty

Trwa akcja pod hasłem „Kocie Kity” zorganizowana przez portal karmimypsiaki.pl. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wsparcie szczecineckiego schroniska w opiece nad kotami. A tych jest kilkaset i wciąż ich przybywa.

- Schronisko ma pod swoją opieką ok. 600 kotów – mówi Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK. – Nie są to wszystko koty schroniskowe. Schronisko realizuje Miejski Program Zapobiegania Bezdomności Zwierząt. W ramach tego programu utrzymuje koty wolno żyjące, bytujące w większych skupiskach na terenie miasta i ogródków działkowych. Są to tzw. Kocie Gniazda, którymi opiekują się społecznie mieszkańcy. Pomagamy też właścicielom kotów, którzy mają problemy finansowe. Lepiej pomóc, niż przyjmować te koty do schroniska.

- Warunkiem uzyskania takiej pomocy jest sterylizacja i kastracja kotów. Wszystko na koszt schroniska. Również na koszt schroniska koty mają zapewnioną profilaktykę i darmowe leczenie w razie potrzeby. Największe Kocie Gniazdo jest na terenie schroniska. Wprawdzie latem koty rozchodzą się po okolicznych działkach, albo idą „zwiedzać” miasto, jednak jesienią wszystko wraca do nas, bo w schronisku codziennie mają świeże jedzenie i do dyspozycji dwa ogrzewane domki.

W samym schronisku mamy tylko kociaki i koty, czekające na zabiegi. Po zabiegach są wypuszczane na wolność. Mają wybór: albo zostają, albo idą na stare miejsca.
Jesteśmy jedynym schroniskiem w Polsce, które ma taki program pomocy kotom. Będziemy wdzięczni za każdą karmę, bo idzie tego u nas tonami – dodaje.

Bezdomne koty można wesprzeć zarówno wpadając w wolnej chwili do schroniska z paczką czy puszką karmy, ale także nie wychodząc z domu i dokonując dobrowolnej wpłaty na jego rzecz. Wystarczy jedynie odwiedzić stronę https://www.karmimypsiaki.pl/kociekity i „kliknąć” w czerwony baner znajdujący się po prawej stronie.

Tekst: Marzena Góra
Foto: karmimypsiaki.pl