Trwa budowa szlaku do rowerzystów

Miasto z Wizją / 16.02.2020 / Komentarze
Podróż rowerem z Sójczego Wzgórza na rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i ul. Wypoczynkową

Trwają prace ziemne przy budowie unijnej ścieżki rowerowej z ronda Leśne na Sójczym Wzgórzu, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 172 (mała obwodnica Szczecinka) do ul. Wypoczynkowej i dalej do ronda WOŚP na ul. Trzesieckiej.

Inwestycja kosztować będzie około 1,9 mln zł. Miasto uzyskało pomoc unijną w ramach Szczecineckiego Kontraktu Samorządowego, w wys. 1,75 mln zł. Kontrakt jest realizowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Inwestycję prowadzi szczecinecka firma ZUT Jan Bańkiewicz.

Przyszły szlak dla rowerzystów będzie budowany na długości ponad 2 km (na razie trwają prace ziemne i budowa oświetlenia). Jego szerokość (nawierzchnia asfaltowa) to 2 m. Miasto założyło, że sfinalizuje inwestycję do 31 sierpnia br.