Trwa budowa wiaduktu na Bugno

• Tv
Miasto z Wizją / 28.06.2018 / Komentarze
Przeprawą nad obwodnicą i torami pojedziemy jesienią tego roku

Budowniczowie szczecineckiej obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11 nie zwalniają tempa - prace trwają na całym 12-km odcinku przyszłego wschodniego obejścia miasta.

Tak wielka budowa niesie za sobą spore uciążliwości. Pracownicy firm na Bugnie i mieszkańcy Gałowa, Trzcinna czy Sporego z utęsknieniem czekają na nowy wiadukt drogowy koło Powiatowego Urzędu Pracy. Roboty nad jego wzniesieniem wyraźnie przyspieszyły. Wznoszone są m.in. podpory wiaduktu.

Nowy wiadukt będzie znacznie dłuższy niż poprzedni (dobrze ponad 100 metrów) i pobiegnie nad torami kolejowymi i dwoma pasmami obwodnicy. Wykonawca inwestycji - firma "Eurovia" zakłada, że obiekt zostanie oddany do dyspozycji kierowców, rowerzystów i pieszych w listopadzie tego roku. Wówczas znikną wszelkie uciążliwości. A tych obecnie - jak wspomnieliśmy - jest, co niemiara.

Wideo: Justyna Rusinek - GDDKiA